Достапни линкови

Багдад: Повеќе загинати при напади во главниот ирачки град


Пет лица загинале, а 11 се повредени при експлозија на бомба во минибус во Багдад. Во друг одвоен инцидент во Ирак, при напад на американската армија во едно село западно од Багдад биле убиени четири лица, а шестмина се повредени. Денеска во Багдад во две експлозии на бомби поставени на пат загинале еден ирачки полицаец, како и уште двајца цивили.
XS
SM
MD
LG