Достапни линкови

Прага: Тропски температури, Чесите чекаат по неколку недели да дојдат до климатизер


Во централна Европа денеска се очекува максимумот на топлотниот бран со температура од 37 степени во Чешка. Чесите чекаат по неколку недели за да дојдат до климатизери. Чиновниците во државната управа добија право да ја напуштат работата доколку во канцелариите биде измерена температура над 30 степени.
XS
SM
MD
LG