Достапни линкови

Куала Лумпур: Северна Кореа ги бојкотира денешните разговори за регионална безбедност


Северна Кореја и покрај апелот ги бојкотира денешните разговори за регионалната безбедност на конференцијата на АСЕАН во Куала Лумпур, на кои учествуваа и Соединетите Држави и Русија, а на кој се дискутира за нејзината нуклеарна програма. Во меѓувреме анти американски и анти израелски демонстранти ги пробија барикадите, но полицијата ги задржа формирајќи кордон пред самата зграда на Конвенцискиот центар.
XS
SM
MD
LG