Достапни линкови

Москва: Објавена листа на 17 терористички организации


Врховниот суд на Русија објави листа на 17 организации кои се третираат како терористички групи. Меѓу нив се Ал Каеда, талибанското движење и Хизб ал Тахир која е активна претежно во Централна Азија и Блискиот исток, но чии подржувачи се затворани во Русија.
XS
SM
MD
LG