Достапни линкови

Њујорк: ОН не усвоија резолуција за осуда на убивањето на четворица мировници од Израел


Советот за безбедност на Обединетите Нации на успеа да усвои резолуција со која се осудува убивањето на четворицата мировници на Светската организација при еден израелски напад во јужен Либан. До ова дојде откако Соединетите Држави не се согласија во текстот да стои дека станувало збор за намерен напад врз персоналот на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG