Достапни линкови

Приштина: Посета на специјалниот американски пратеник за Косово


Специјалниот американски пратеник на преговорите за статусот на Косово Френк Визнер денеска во Приштина, како што е најавено, треба да се сретне со највисоките претставници на косовското раководство и на малцинските заедници. Визнер престојува во Приштина по дводневата посета на Белград.
XS
SM
MD
LG