Достапни линкови

Либан: Продолжува израелската офанзива


Израел, со воздушни и артилерски напади, денеска ја продолжи офанзивата во Либан, ден по неуспешната меѓународна конференција во Рим на која не беше постигнат договор за итно воспоставување прекин на огнот. Во кофликтот меѓу Изреал и милитантите на Хезболах кој избувна на дванесетти овој месец, досега загинале над четиристотини и осумдест луѓе, главно цивили.
XS
SM
MD
LG