Достапни линкови

Багдад: Хусеин се врати во судот против својата волја


Садам Хусеин денеска се врати на суд во Багдад изјавувајки дека е донесен против својата воља. Хусеин штрајкува со глад од 8 јули поради, како што смета не фер процедурите, а неколку дена беше во болница. Тој во црна одора и со куранот во раце на судијата му изјави дека појавата во судот не е негов избор.
XS
SM
MD
LG