Достапни линкови

Вашингтон: САД се надеваат дека Русија ќе размисли за продажбата на оружје на Венецуела


Соединетите Држави изразија надеж дека Русија ќе размисли уште еднаш во врска со плановите да и продаде на Венецуела воени авиони, оценувајки дека тоа не е добро за регионалната стабилност. Се очекува договор за купопродажба на 30 авиони и 30 хеликоптери да биде постигнат за време на три дневната посета на Москва на венецуелскиот претседател Хуго Чавез. Венецуела веќе купи 100 илјади калашњикови од Русија.
XS
SM
MD
LG