Достапни линкови

Њујорк: Анан бара од фармацевтските компании намалување на цената на лековите за сида


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан уште еднаш побара од фармацевтските компании да ги намалат цените за лековите против сидата. Тој за таа цел вчера во Њујорк имаше средба со директорите на девет поголеми компании во светот за производство на лекови.
XS
SM
MD
LG