Достапни линкови

Белград: Посета на американскиот специјален претставник за преговорите за статусот на Косово


Американскиот специјален претставник за преговорите за статусот на Косово Френк Визнер денеска во Белград ќе се состане со највисокото српско раководство, соопшти американската амбасада во Белград. Во соопштението се додава дека Визнер ќе побарал од српските власти да бидат поконструктивни во преговорите за статусот на Косово. Визнер вчера присуствуваше на виенските преговори меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG