Достапни линкови

Авганистан: Тројца полицајци убиени, а седуммина ранети во напад врз полициска станица


Тројца авганистански полицајци се убиени а 7 ранети во напад врз полициска станица од талбанските борци во западната Фарах провинција. Нападот се случил минатата ноќ, а според шефот на провинциската полиција Сајед Ага Сакип, стотици милитанти упаднале па се вратиле од соседната провинција Хелманд.
XS
SM
MD
LG