Достапни линкови

Кабул: 19 талибански бутновници се убиени, а 17 се уапсени во операција на безбедносните сили


Британските и авганистанските сили во Авганистан, убиле 19 талибански бунтовници во операцијата во близина на градот Лашкар Гах во јужната провинција Хелманд. Во операцијата, како што сооштија локални претставници исто така се уапсени17 бунтовници, вклучувајќи и двајца пакистанци.
XS
SM
MD
LG