Достапни линкови

Вашингтон: САД ја одобрија продажбата на оружје за Саудиска Арабија


Соединетите Држави ја одобрија можната продажба на оружје на Саудиска Арабија во вредност од шест милијарди долари. Пентагон соопшти дека во продажбата, меѓу другото, се вклучени дваесет и четири хеликоптери од типот Блек Хок и над седумстотини околопни возила. Сега Конгресот има рок од триесет дена да ја спречи ваквата продажба но, таквиот чекор во Вашингтон се смета за многу редок.
XS
SM
MD
LG