Достапни линкови

Белград: Посета на хрватскиот премиер Иво Санадер


Хрватскиот премиер Иво Санадер ќе престојува денеска во официјална посета на Србија, попокана од премиерот Воислав Коштуница. Тие ќе присуствуваат на свеченото отворање на обновнеиот граничен премин Бајаково, Батровци, а потоа во Белград ќе ги продолжат разговорите. Најавено е Санадер да се состане и со претседателот на Србија Тадиќ.
XS
SM
MD
LG