Достапни линкови

Газа: Убиени најмалку четворица Палестинци во напад на израелските сили


Најмалку четворица палестинци биле убиени во денешниот напад на израелските сили во градот Газа. Се наведува дека жртви на нападот биле милтанти на Хамас. Во меѓувреме, израелските трупи денеска се повлекле од бегалскиот камп во централниот дел од Појасот Газа. Во дводневната акција израелските сили, како што соопштија, убиле петнаесетина палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG