Достапни линкови

Техеран: Писма на иранскиот претседател Ахмадинеџад до Буш и Меркел


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад испарти писмо до германскиот канцелар Ангела Меркел чија содржина засега не е позната. Ахмадинеџад испрати писмо и до америакнскиот претседател Џорџ Буш во кое ургира до него да им се врати на религиските принципи.
XS
SM
MD
LG