Достапни линкови

Цирих: Зидан ќе се појави пред дисциплинската комисија на ФИФА


Францускиот фудбалер Зинедин Зидан прогласен за најдобар на Светското првенство во Германија денеска ќе се појави пред дисциплинската комисија на ФИФА во Цирих поради ударот со глава врз италијанскиот играч Матераци во финалниот натпревар. 34 годишниот Зидан, кој се повлече од активно играње, најверојатно ќе се соочи со симболична казна.
XS
SM
MD
LG