Достапни линкови

Багдад: Осуда за насилствата во Ирак


Американскиот амбасадор во Ирак и генералот Џорџ Кејси ги осудија секташките насилства во Ирак и побараа од ирачаните да се обединат против терористите и смртоносните чети. Тие повикаа обновата на довербата меѓу шиитите, сунитите и курдите да не остане само на зборови.
XS
SM
MD
LG