Достапни линкови

Њујорк: Светските сили сеуште без договор за текстот на резолуцијата за Иран


Преставниците на светските сили соопштија дека се уште не постигнале договор за текстот на нацрт резолуцијата во Советот за Безбедност на Обединетите Нации со кој се бара од Иран да ја запре програмата за збогатување ураниум. Разговорите продолжуваат денеска, а рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров за прв пат ја навести можноста од потребата за економски санкции против Иран доколку не ги спроведе резолуциите на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG