Достапни линкови

Сеул: Над 100 настрадани во поплави


Над 100 лица настрадале или се водат како изчезнати во поплавите во Јужна Кореја, предизвикани од силните дождови. Над 11 илјади куќи биле оштетени, а имало и прекин во сообраќајот во делови од земјата. Поплави има и во Јапонија, каде што 8 лица настрадале, а 14 се водат како изчезнати. Околу 6 илјади луѓе биле евакуирани од Нагано.
XS
SM
MD
LG