Достапни линкови

Каиро: Мубарак ги критикува Хамас и Хезболах


Египетскиот претседател Хосни Мубарак упати критики против палестинското движење Хамас и либанскиот Хезболах. Во денешното интервју за еден каирски весник Мубарак вели дека нивното дејствување предизвикува штети за блискоисточниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG