Достапни линкови

Пекинг: Раст на кинеската економија од 10,9 насто


Кинеската економија во првата половина од годинава забележа пораст од десет запирка девет проценти во однос на истиот период лани. Тоа е трета година по ред како кинеската економија, поради големите странски инвестиции и извозот, бележи раст од над десет проценти. Поради ваквите резултати Кина е рангирана на четвртото место според екомомскиот развој.
XS
SM
MD
LG