Достапни линкови

Пекинг: 154 загинати во поплави од монсунски дождови


Монсунските дождови и поплави предизвикани од тајфунот Били досега во Јужна Кина однесоа 154 животи. Неколку милиони луѓе во провинциите Хунан и Фуџијен се погодени од поплавите. Тајфунот претходно ги погоди Филипините и Тајван.
XS
SM
MD
LG