Достапни линкови

Багдад: Најмалку 55 загинати во експлозија на отворен пазар


Најмалку 55 лица загинале во експлозија на отворен пазар во Махмудија на 30 километри јужно од Багдад. Според полицијата во Баград, станува збор за напад со автомобил бомба, додека локални полициски извори јавуваат за напад на вооружено лице.
XS
SM
MD
LG