Достапни линкови

Техеран: Предлозите од Западот ,,прифатлива основа,, за разговори, соопшти Иран


Иран соопшти дека пакетот предлози од меѓународната заедница, претставува ,,прифатлива основа,, за разговори околу нуклеарната програма на земјата. Ваквиот став на Иран доаѓа откако претходно рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Иран ,,наскоро,, ќе одговори на предлозите од Западот, кои имаат за цел Техеран да го запре збогатувањето ураниум.
XS
SM
MD
LG