Достапни линкови

Хаг: Петмина поранешни босански Срби пред хашкиот трибунал


Петмина поранешни офицери на силите на боснаските срби денеска се појавија пред хашкиот трибунал да одговараат за геноцидот во Сребреница пред единаесет години. Станува збор за најголемиот масакар во Европа по Втората Светска Војна, во кој беа убиени околу осум илјади боснаски муслимани.
Трибуналот.
XS
SM
MD
LG