Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа веќе нема да испраќа помош во храна за Северна Кореа


Јужна Кореја денеска соопшти дека веќе нема да испраќа помош во храна за Северна Кореја се додека не се врати на 6-партитните преговори за нејзината нуклеарна програма. Преговорите меѓу делегациите на двете Кореји завршија еден ден порано од предвиденото, бидејки Северна Кореја одбила да разговара за причините за тестирањето проектили во минатата недела.
XS
SM
MD
LG