Достапни линкови

Берлин: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш е во посета на Германија на средба со канцеларот Ангела Меркел. Буш и Меркел уште еднаш ги истакнаа пријателските односи меѓу двете земји. Тие утре ќе отпатуваат на самитот на Групата 8 во Санкт Петерсбург, што ќе се одржи од 15-ти до 17-ти јули.
XS
SM
MD
LG