Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН ќе одржи седница за иднината на Косово


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи седница посветена на иднината на Косово. Извештај ќе поднесе специјалниот пратеник Марти Ахтисари, а предвидено е свои обраќања да имаат српскиот премиер Воислав Коштуница и претседателот на Косово Фатмир Сеидиу.
XS
SM
MD
LG