Достапни линкови

Мутана: Ирачките сили ја презедоа одговорноста за безбедноста


Сојузничките сили денеска има ја предадоа одговорноста за безбедноста во ирачката провинција Мутана на ирачките сили. На церемонијата присуствуваше и ирачкиот премиер Нури Ал Малики. Во таа провинција оперираа британските и австралиските сили.
XS
SM
MD
LG