Достапни линкови

Париз: Разговори за иранската нуклеарна програма


Иранското нуклеарно прашање се очекува денеска да биде разгледано од министрите за надворешни работи на постојаните членки на Советот за безбедност на Обединетите Нации на нивниот денешен состанок во Париз. Тие ќе треба да бидат информирани од еврокомесарот Хавиер Солана за неговите вчерашни разговори со главниот ирански преговарач Али Лариџани. Кабинетот на Солана овие разговори ги оцени како разочарувачки.
XS
SM
MD
LG