Достапни линкови

Бејрут: Хезболах зароби двајца израелски војници


Израелската армија денеска потврди дека двајца нејзини припадници исчезнале на границата со Либан. Веднаш потоа Хезболах соопшти дека нејзини герлици ги заробиле двајцата израелци. Агенциите јавуваат дека на границата избуванле жестоки борби меѓу Хезболах и израелските сили.
XS
SM
MD
LG