Достапни линкови

Вашингтон: Северна Кореа дала обесхрабрувачки одговор на кинеската делегација


Американскиот дипломат Кристофер Хил денеска изјави дека бил обесхрабрувачки одговорот на Северна Кореа на обите на Кина за решавање на кризата со севернокорејската нуклеарна програма. Хил повтори дека Вашингтон не е заинтиресиран за ова прашање да преговора директно со Пјонгјанг и оти единствено се прифатливи шестпартитните разговори во кои уште учествуваат Јужна Кореа, Јапонија, Русија и Кина.
XS
SM
MD
LG