Достапни линкови

Рим/Берлин: Марчело Липи и Јирген Клинсман поднесуваат оставки


Селекторот на светскиот фудбалски шампион, репрезентацијата на Италија, Марчело Липи денеска поднесе оставка на таа функција, три дена откако ги доведе азурите до титулата. И покрај многубројните апели да остане Липи, уште пред неколку недели навести дека ќе ја напушти функцијата. И селекторот на третопласираниот на Светскиот куп германската репрезентација Јирген Клинсман за денеска најави дека ќе подене оставка.
XS
SM
MD
LG