Достапни линкови

Цирих: Исчезнување на алпските глечери во наредните 100 години


Научниците на Универзитетот во Цирих соопштија дека алпските глечери, поради глобалното затоплување, ќе исчезнат во наредниве сто години. Тие ова го потврдиле преку компјутерски модел на претпоставен пораст на температурата од три целзиусови степени.
XS
SM
MD
LG