Достапни линкови

Берлин: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш од денеска ќе престојува во неколкудневна посета на Германија на разговори со канцеларот Ангела Меркел. В петок тие одвоено ќе заминат за рускиот град Санкт Петерсбург каде што во текот на претосјниот викенд ќе учествуваат на самитот на Групата осум наразвиени земји во светот.
XS
SM
MD
LG