Достапни линкови

Бомбај: Жестока осуда на бомбашките напади


Светските лидери жестоко ги осудија вчерашните бомбашки напади врз патнички возови во индискиот град Бомбај во кои, според последните информации, загинале најмалку сто и деведесет луѓе, а над шестотини биле повредени. Инаку, досега никој не ја презеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG