Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбарана Доналд Рамсфелд изутрината допатува во ненајавена посета на Ирак, јавија агенциите. Рамсфелд кој претходно престојуваше во Авганистан изјави дека новата ирачка влада се уште не била подготвена сама да се справува со безбедносните проблеми во земјата.
XS
SM
MD
LG