Достапни линкови

Газа: Шестмина Палестинци убиени во израелски напади


Во денешните израелски напади врз Појасот Газа биле убиени шест палестинци и урната една зграда во која, како што се верува, се состанувале палестинските милитанти. Израелската армија соопшти дека во нападот бил ранет и лидерот на оруженото крило на ХАМАС и еден од најбараните луѓе во Израел Мохамед Дејиф. Тоа веднаш било демантирано од неговите приврзаници.
XS
SM
MD
LG