Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш ја поздрави смртта на чеченскиот лидер Шамил Басаев


Американскиот претседател Џорџ Буш му се придружи на рсукиот претседател Владимир Путин во поздравувањето на смртта на чеченскиот лидер Шамил Басаев, кој се смета за одговорен за серија терористички напади. Русија соопшти дека специјалните сили го убиле Басаев во Ингушетија. Чеченските бунтовници ја потврдија смртта на Басаев, но тврдат дека загинал при случајна експлозија на еден камион.
XS
SM
MD
LG