Достапни линкови

Ерусалим: Нови воздушни напади на Израел во појасот Газа


Израел денеска изврши два нови воздушни напада врз Газа, откако премиерот Ехуд Олмерт одобри проширување на офанзивата во појасот. Во нападот, како што јавуваат агенциите, загинале најмалку двајца палестинци.
XS
SM
MD
LG