Достапни линкови

Вашингтон: Време е Иран да одговори на меѓународните предлози за нуклеарната програма


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека е време Иран да одговори на меѓународните предлози во врска со неговата нуклеарна програма. Рајс изрази надеж дека Иран ќе соработува, а во спротивно најави акција преку Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG