Достапни линкови

Сеул: Посета на делегација на Северна Кореа


Северно-корејска делегација допатува во Јужна Кореја на први разговори на високо ниво, откако Пјонг Јанг тестираше проектили, со што се зголемија тензиите во регионот. Се очекува разговорите да траат три дена. Инаку, Јужна Кореја ја отфрли сугестијата од Јапонија за можен превентивен воен напад врз Северна Кореја, поради тестирањето на ракетите.
XS
SM
MD
LG