Достапни линкови

Техеран: Западните земји што го поддржуваат Израел ќе бидат погодени од муслиманско незадоволство


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат денеска изјави дека западните земји што го подржуваат Израел наскоро ќе бидат погодени од бран на муслиманско незадоволство. Зборувајки пред илјадници насобрани иранци во градот Табриз, Ахмадинеџат најави дека муслиманското незадоволство ќе се раширело низ регионот.
XS
SM
MD
LG