Достапни линкови

Мултан: 45 загинати во авионска несреќа


Пакистански патнички авион се урнал денеска во близина на градот Мултан во централниот дел на земјата. Во авионот имало четириесет и пет патници и членови на екипажот. Според последните информации, никој не ја преживеал несреќата.
XS
SM
MD
LG