Достапни линкови

Багдад: Продолжува судењето на Садам Хусеин


Во Багдад денеска одбраната на поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин би требало да го започне изнесувањето на аргументите. До сесијата доаѓа откако во минатиот месец беше убиен едн од адвокатите на Хусеин кој се соочува со смртна казна поради злосторства против шиитите во Ирак.
XS
SM
MD
LG