Достапни линкови

Вашингтон: САД и Јапонија ја повикаа меѓународната заедница да ја осуди Северна Кореа


Јапонија и Соединетите Држави уште еднаш ја повикаа меѓународната заедница да ја осуди Северна Кореа поради нејзините тестирање на ракети со среден и долг дострел. Повикот денеска бил упатен од Токио каде што престојува американскиот преговарач Кристофер Хил. Во меѓувреме, кинеска делегација пристигна во посета на Северна Кореа. Кина и Русија се противат на можноста Обединетите нации да воведат санкции против Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG