Достапни линкови

Белград: Борис Тадиќ изрази подготвеност за средба со косовските власти


Претседателот на Србија Борис Тадиќ изрази подготвеност да се сретне со највисоките официјални претставници на Косово и истакна дека верува оти е можно изнаоѓање на компромисно решение за косовскиот статус. Српскиот претседател ова го изјави во рамки на неговата средба со група новинари од косовските медиуми.
XS
SM
MD
LG