Достапни линкови

Њу Делхи: Индија лансирала ракета со дострел од три илјади километри


Индија денеска успешно лансирала ракета, која може да има и нуклеарен капацитет. Ракетата ,,Агни 3““ има дострел од околу три илјади километри. Лансирањето на ракетата од страна на Индија, доаѓа откако Северна Кореа предизвика меѓународна загриженост, по тестирањето на седум проектили минатата недела.
XS
SM
MD
LG